Strona główna / Kontakt  

NASZE SUKCESY           
 


SUKCESY

  w roku szkolnym  2016/2017

 

Na szczeblu międzynarodowym

 

Laureatka  XXXIII Międzynarodowego  Konkursu Literackiego Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej  w Słupsku

- Natalia Haczyk – kl.                                                           opiekun: p. Anna Gęborek

• wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

 - Tomasz Zatorski – kl.II d                                                  opiekun: p. E. Wilczyńska

       

Na szczeblu ogólnopolskim

certyfikat programu „Lubella inspiruje i edukuje

                                                    opiekunowie: p. M. Różyc, p. E. Pociecha, p.  J. Kułaga

wyróżnienie w konkursie „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”  organizowanym przez Program 1 Polskiego Radia w ramach akcji „Choinki Jedynki”.

      - Maria Kamizela – kl. II a                                              opiekun: p. E. Piechowska

 

wyróżnienie za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta PLUS”

    - Małgorzata Ciemięga – kl. III a                                     

    Wyróżnienia: Jakub Różyc – kl. III e,

                   Aleksander Kamiński- kl. III e                          opiekun: p. A. Bernatowicz

                   Aleksandra Więcław – kl. III c          opiekun: p. A. Banaczkowska-Babula

wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie „Geo-Planeta”

    - Tomasz  Zatorski – kl.II d                                             opiekun: p. A. Bernatowicz

Wyróżnienia: Mikołaj Majcher – kl. III d               opiekun: : p. A. Banaczkowska-Babula

                  Aleksander Kamiński – kl.IIIe

                  Jakub Różyc – kl. III e                               opiekun: p. A.Bernatowicz

VII miejsce – dyplom laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez firmę Olimpus

     - Małgorzata Banaś kl.I c                                                             opiekun: p.U. Sepioło

IX miejsce  w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez firmę Olimpus

     - Julian Przemyski kl.III f                                                            opiekun: B Wąsala

udział w XXIII Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie

  - Julia Wysocka – kl. II c

  - Zuzanna Krzemińska – kl. II c                                                     opiekun: p. M. Iwan

 

Na szczeblu województwa

Stypendysta Regionalnego Programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych gimnazjum liceum województwa świętokrzyskiego

  - Mikołaj Majcher – kl. III d                                  

Laureat XIV Konkursu Chemicznego

 - Julian Przemyski – kl. III f                                                           opiekun: p. A. Wacińska

• Laureat XIV Konkursu Matematycznego

 - Julian Przemyski – kl. III f                                                            opiekun: p. B. Wąsala

I miejsce w  IV Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze niezłomni. Pamięci zapomnianym bohaterem naszego regionu”.

   -   Kacper Grunt – kl. III a                                                 opiekun: p. E. Piechowska

●III miejsce w konkursie ”Młodzi przeciwko złu. „Poślizg z alkoholem”

 -  Martyna Cichoń – kl. III f                                                opiekun: p. E. Piechowska

  III miejsce w Konkursie Polonistycznym z okazji Roku Henryka Sienkiewicza

- Julia Wojteczek – kl. III d                                      opiekun: p. A, Gęborek

- Sandra  Motyka – kl. I c                                         opiekun: p. T. Piórkowska

    II miejsce w konkursie „Jesień Świętokrzyska. Świętokrzyskie jakie cudne”.

  - Natalia Chochoł ( fotografia) kl. III e                                opiekun: P. G. Maciąg

 wyróżnienia:

  - Klaudia Siwiec -  kl. II d ( plastyka)  –                              opiekun: p. E. Piechowska

  -Dagmara Łyżwińska - kl. III e  ( fotografia)                        opiekun: p. G. Maciąg

wyróżnienie w konkursie „Mały i Duży. Prawa człowieka w świecie dziecka”

  - Olga Gąsior – kl.III d                                               opiekun: p. E. Piechowska

•  wyróżnienie w IV konkursie Wiedzy Leśnej Zagnańsk 2017

 - Jakub Różyc – kl.III e

 - Laura Pituch – kl. II d                                                                   opiekun: p. M. Różyc

 

Na szczeblu rejonu

III miejsce w XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 - Patrycja Zarychta – kl. II f                                                              opiekun. p. M. Różyc

 

Na szczeblu powiatu

Finalista Powiatowego II Konkursu Historycznego „Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918”

 - Adrian Krawczykowski- kl. III b                                                  opiekun: p. K. Głowacki

 - Łukasz Sadło – kl. III e

 - Nina Stępień – kl. III e                                                                  opiekun: p. M. Kasprzyk

  konkurs 25 lat PSP Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

 II miejsce : Amelia Spika – kl.

III miejsce  Maria Kamizela – kl. II a                              opiekun: p. E. Piechowska

XIV Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży                                          „Salon Wiosenny 2017”

  III miejsce: Julia Partyka – kl. II d

  wyróżnienie: Jagoda Blicharz – kl. II d                            opiekun: p. E. Piechowska

  wyróżnienie PCK – „Wiedza chroni życie”                      opiekun: p. M. Różyc

● wyróżnienie w konkursie „Jak pokonać SMOGA czyli jak dbać o czyste powietrze”

  - Partycja Kita – kl. II e                                                     opiekun: p. E. Piechowska    

  wyróżnienie  w II edycji konkursu poetyckiego

„Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

   - Julia Dudek – kl. II a                                                                   opiekun:  p. M. Różyc

wyróżnienie w konkursie „Wymaluj swoje marzenia”

  - Jagoda Blicharz – kl. II d                                                      opiekun: p. E. Piechowska

wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Informatycznym

  - Jakub Różyc – kl. III e                                                           opiekun: p. J. Kułaga

  - Maciej Deroń – kl. II f                                                        opiekun: p. A. Pachocka          

Na szczeblu miasta

I miejsce w konkursie fotograficznym „Rozmaitości na talerzu”

  - Zofia Kiełek – kl. II a

  - Mateusz Maciąg – kl. I d                                                  opiekun: p. G. Maciąg

II miejsce w konkursie „Moja szkoła, moje miasto, moja Mała Ojczyzna”

  - Marcin Łojek – kl. I b                                                       opiekun: p. A. Gęborek

III miejsce w XIII Miedzyszkolnym konkursie Poetycko-Plastycznym „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”

  - Valentina Ardito- kl.III c

 Wyróżnienie: Klaudia Siwiec – kl. II d                              opiekun:. p. B. Rakowska

wyróżnienia w konkursie „Losy Bohatera Sienkiewiczowskiego”

     - Jakub Różyc – kl. III e                                                  opiekun: p. A. Gęborek

     - Julia Misiurkiewicz – kl. II d                                         opiekun: p. B. Rakowska

wyróżnienie w konkursie „Logo dla Sukcesu”

  - Maria Kamizela – kl. II a                                                opiekun : p. E. Piechowska

wyróżnienie w finale konkursu uczniowskich prac naukowych – VI Festiwal Nauki)

 - Julia Basiak – kl.III c

 - Valentina Ardito – kl. III c                                               opiekun: p. M. Różyc                            

           OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

                                   ZAWODY MIEJSKIE


1. I miejsce w Miejskich Zawodach w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt
 

   Indywidualnie:
I miejsce Weronika Wojnar kl.1e dyst. 1000m,
I miejsce Jagoda Dunia kl. 2d dyst.1500m,
V miejsce Weronika Czaja kl.1b dyst.1000m,
VI miejsce Kasia Rokita kl.1c dyst. 1000m,
VIII miejsce Martyna Kozłowska 1f dyst.1000m,
IV miejsce Julia Misiukiewicz 2d dyst. 1500m,
VII miejsce Karolina Stąporek 2b dyst. 1500m,


2. I miejsce w Miejskich Zawodach w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców
 

   Indywidualnie:
I miejsce Jaub Dymiński kl.3e dyst.1500m,
II miejsce Dawid Bojara kl.3b dyst. 1500m,
3. I miejsce w Zawodach Miejskich w Siatkówce Chłopców
4. I miejsce w Zawodach Miejskich w Tenisie Stołowym Chłopców
5. I miejsce w Zawodach Miejskich w Siatkówce Dziewcząt
6. II miejsce w Zawodach Miejskich w Koszykówce Chłopców
7. II miejsce w Zawodach Miejskich w Piłce Ręcznej Chłopców
8. Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne
 

  Indywidualnie:
I miejsce Kacper Grunt kl.3a dyst. 100m,
I miejsce Artur Siwiec 3e pchnięcie kulą,
I miejsce Jakub Dymiński 3e dyst. 1000m,
II miejsce Kacper Zychowicz 2d dyst.1000m,
II miejsce Kacper Suski 3e dyst. 300m,
II miejsce Kacper Zychowicz, Kacper Suski, Jakub Dymiński, Kacper Grunt dyst. Sztafeta 4x100m.
9. Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne – opiekun Teresa Sionek
 

   Indywidualnie:
II miejsce Natalia Saletra 2f dyst. 100m,
III miejsce Weronika Czaja 1b dyst. 100m,
I miejsce Oliwia Pryciak 2d pchnięcie kulą,
I miejsce Klaudia Roesler 1e dyst. 600m,
III miejsce Paulina Zielińska 2e dyst. 300m,
II miejsce Wiktoria Chowiera 1d skok w dal,
III miejsce Natalia Macios 1c skok w dal,
IV miejsce Dominika Gawrońska 2d skok w dal,
I miejsce sztafeta 4x100m.
10. III miejsce w Miejskich Zawodach Pływackich
Indywidualnie: Bartłomiej Góźdź 2c dyst. 50m styl dowolny.

ZAWODY POWIATOWE
1. I miejsce w XII Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych
o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „Tom” w Kielcach.
2. II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej Chłopców

ZAWODY WOJEWÓDZKIE - PÓŁFINAŁY
1. I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Chłopców
2. I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym Chłopców
3. II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Nożnej Chłopców
4. III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Dziewcząt
5. IV miejsce Półfinale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym Dziewcząt

ZAWODY WOJEWÓDZKIE – FINAŁY
1. VII miejsce w Finale Wojewódzkim w Siatkówce Chłopców
2. VII miejsce w Finale Wojewódzkim w Tenisie Stołowym Chłopców
 

----------------------------------------------

Sukcesy

  w roku szkolnym 2015/2016

        ●     Certyfikat „Szkoła Trzymająca Formę”

 opiekunowie: P. M. Różyc, p.  T. Sionek, p. D. Różycka -Więczasek

           Laureatka programu stypendialnego  „Z naszego podwórka”

             - Julia Wójtowicz – kl. III e

            II miejsce dla Samorządu Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicz w Starachowicach
               w konkursie „Samorząd w obiektywie”.

 

Na szczeblu międzynarodowym

    ● Bardzo dobry wynikWyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur
       Matematyczny”

        - Tomasz Zatorski – kl. I d                                                 opiekun: p. E. Wilczyńska

       Wyróżnienie:  Julian Przemyski – kl. II f                          opiekun: p. B. Wąsala

     ● wyróżnienie w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

        - Jagoda Blicharz – kl. I d                                   opiekun: p. B. Rakowska

                                                                                  organizator:  A. Bieniek, M. Frynas

 

Na szczeblu ogólnopolskim

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

 Laureaci: Julia Kuna – kl. III d                  opiekun: p. T . Piórkowska

                  Klaudia Sokół – kl. I b

                  Karolina Stąporek – kl. I b          opiekun: p. M. Grudniewska  
                                                                    
organizator: p. M. Grudniewska

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki organizowanej przez firmę „Olimpus”

       Martyna Gruszczyńska – kl. III d                                  opiekun:. p. B. Lipiec

       Julian Przemyski – kl. II f                                              opiekun:. p. B. Wąsala

        organizator: p B. Wąsala

I miejsce w XII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka – Poliglotka 2015"

  - Maja Adamiak – kl. I a

   II miejsce: Julia Dudek – kl. I a

  Laureatka konkursu fotograficznego

  - Dagmara Łyżwińska – kl. II e                                          opiekun: p. G. Maciąg  
 

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo- Planeta”

  - Wiktoria Pomorska – kl. III d                                           opiekun: p. A. Bernatowicz

  Bardzo dobry wynik: Małgorzata Myszka – kl. III c
 

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta PLUS

  Bardzo dobry wynik: Adam Ryski – kl. III e                  opiekun: p. A. Bernatowicz

 
  Ogólnopolski Konkurs Eko-Planeta

  Bardzo dobry wynik: Jakub Różyc – kl. II e,  Patrycja  Olejko – kl. I a

 Wyróżnienia: Karolina Sokół – kl. I b, Klaudia Szymańska – kl. III e ,Laura Pituch – kl. 1 d
     
      opiekunowie: p M. Różyc oraz  p . D. Różycka-Więczasek
 

  Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Olimpus”

 Laureat:  Julian Przemyski – kl. II f                                               opiekun: p. D. Kucharczyk
 

wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim „Budowlanka szkołą dobrego wyboru”

  - Aleksander Kamiński – kl. II e                                         opiekun: p. E. Piechowska

 

Na szczeblu województwa

●   I miejsce w konkursie plastycznym   „Poślizg z alkoholem , młodzi przeciwko złu”

  - Arkadiusz Siwiec – kl. II e

  - Nagroda Specjalna Wojewody Świętokrzyskiego: Magdalena Marciniak – kl. III a                                                                                                    opiekun: p. E. Piechowska

  Laureaci konkursów:  plastycznego i fotograficznego oraz Konkursu Wiedzy Leśnej   „Świętokrzyskie jakie cudne”

   III miejsce w  konkursie plastycznym:

  - Julia Partyka – kl. I d                                                                    opiekun: p. E. Piechowska

  III miejsce w konkursie fotograficznym:

  -  Zofia Kiełek – kl. I a 

    wyróżnienie: Jakub Różyc – kl. III e                                          opiekun: p. G. Maciąg

 II miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Matrioszka”

 - Karolina Rakowska – kl. III c                                                       opiekun: p. H. Szwed

 Wyróżnienia w Konkursie Wiedzy Leśnej: 

  - Adam Ryski – kl. III e

  - Julia Wójtowicz – kl. III e                                                            opiekun: p. M. Różyc

wyróżnienie w konkursie na film o problematyce prozdrowotnej pt. „Korzystając ze zdrowej  żywności, tworzymy zdrowe dania”

    - Adam Ryski – kl. III e                                                               opiekun: p. M. Różyc 

Wyróżnienie w konkursie „Przyroda moja miłość” (LOP)

   - Jakub Zegadło – kl. III a                                                             opiekun: p. M. Różyc

wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Pamięć przeszłości’

   - Jakub Różyc – kl. II e                                                                 opiekun: p. M. Śledziowski

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe:

   Geografia:  Finalistka  

  -  Wiktoria Pomorska ( 32 miejsce)– kl. III d                                 opiekun: p. A. Bernatowicz

  Chemia: Laureat

- Julian Przemyski – kl. II f                                                              opiekun: p. D. Kucharczyk

  Matematyka: Laureat

  - Julian Przemyski – kl. II f                                                            opiekun: p. B. Wąsala

  Informatyka –Finalista:

 - Julian Przemyski – kl. II f                                                             opiekun: p. J. Kułaga

 

                                      Na szczeblu rejonu

Wyróżnienia w konkursie plastycznym  „W malinowym chruśniaku”

  - Adam Sikora kl. III b

  - Maria Kamizela – kl I a                                                         opiekun: p. E. Piechowska

Na szczeblu powiatu

     I  miejsce w konkursie ‘Salon Wiosenny 2016”

    -  Julia Partyka – kl. I d                            

Wyróżnienie:  Maria Kamizela – kl. I a                               opiekun: p. E. Piechowska
 

  I miejsce w konkursie „Mały i Duży”. Prawa człowieka w świecie dziecka

    -  Jagoda Blicharz – kl. I d

Wyróżnienia:  Anna Zaczyńska – kl. III d, Valentina Ardito – kl. II c, Julia Basiak- kl. II c

                                                                                              opiekun: p. E. Piechowska
 

  Tytuł  w XIV Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Fenomen Gimnazjum”

  - Julian Przemyski – kl. II f                                                 opiekunowie: B. Wąsala,  M. Różyc, D. Kucharczyk, A. Banaczkowska-Babula, L. Wolszczak

Laureat: Mikołaj Majcher – kl. II d                                     opiekunowie: B. Wąsala, A Banaczkowska-Babula, L. Wolszczak, D. Różycka – Więczasek,  M. Skorzyńska
 

Finalistka I Konkursu Historycznego „Drogi do niepodległości” ( 11 miejsce)

  - Małgorzata Myszka – kl. III c                                          opiekun: p. M. Kasprzyk
 

   II miejsce  w XVIII edycji  konkursu plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

  - Julia Wojteczek – kl. II d                                                 opiekun: p. E. Piechowska

   II miejsce w konkursie „W idealnym świecie papierosa nie znajdziecie”
 

  - Natalia Wicik – kl. II f                                                     opiekun: p. E. Piechowska

 wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Informatycznym

    -  Jakub Różyc – kl. II e                                                    opiekun: p. A. Pachocka

    - Natalia Sar – kl. II c                                                       opiekun: p. J. Kułaga

 wyróżnienie w konkursie plastycznym  „Taki z Ciebie Mocarz”

 - Dawid Niewczas – kl II f                                                  opiekun: p. E. Piechowska

●  wyróżnienie w X edycji konkursu z języka angielskiego „Focus on English”
 

 - Kacper Pastuszka – kl. III d                                              opiekun: p. A. Pituch


  wyróżnienie zespołowe w konkursie  „Natura 2000”

 Zespół: J.Adamczyk- kl. I a, M. Adamiak- kl. I a, J. Dudek- kl. I a, P. Olejko –kl. I a,                        P. Zarychta – kl. I f,  N . Lamparska- kl. I f, A. Krawczykowski –-kl.1b,                                      D. Kwiecień – kl. II b, P. Wójcik –kl I b, K. Siwiec- kl. I d, 
                                 J. Misiórkiewicz – kl. I d ,   O. Pryciak, M. Kamizela – kl. I a

                                                           opiekunowie: p. M. Różyc, p. A. Bernatowicz

Konkursy przedmiotowe – II etap

Język polski: Zuzanna Michalska – kl. III f                        opiekun: p. J. Pomorska

                       Michał Dziemba – kl. III c                             opiekun: p. M. Grudniewska

  Język rosyjski: Anna Zaczyńska – kl. III d                                 

                             Kacper  Petrus – kl. III c                         opiekun: p. H. Szwed

Język angielski: Weronika Maciąg – kl. III d

                           Kacper Pastuszka – kl. III d                      opiekun: p. A. Pituch 

Język niemiecki: Valentina Ardito- kl. II c

                            Julia Kuna – kl. III d                                opiekun: p. M. Dygas

Biologia: Maria Styczyńska – kl. III d

                Weronika Majchrzak – kl. III c                             opiekun: p. M. Różyc

Matematyka: Julian Przemyski – kl. II f                             opiekun: p. B. Wąsala

                        Jakub Zatorski – kl. III e                              opiekun: p. A. Jakubowska

Geografia: Wiktoria Pomorska – kl. III d                            

                  Adam Ryski – kl. III e                                        opiekun: p. A. Bernatowicz

Chemia: Julian Przemyski – kl. II f                                     opiekun: p. A. Godziemska

               Martyna Gruszczyńska –kl III d                            opiekun: p. D. Kucharczyk

               Maria Styczyńska – kl. III d                                  opiekun: p. D. Kucharczyk

Fizyka: Adam Ryski – kl. III e                                           

             Jakub Zatorski- kl. III e

             Martyna Gruszczyńska – kl III d                             opiekun: p. L. Wolszczak

Historia: Laura Pituch – kl. I d

               Jakub Saleta – kl. II e                                            opiekun: p. M. Kasprzyk

Informatyka: Dagmara Łyżwińska – kl. II e                      opiekun: p. A. Pachocka

                    Julian Przemyski – kl. II f                                 opiekun: p. J. Kułaga  

Na szczeblu miasta

●  Nagroda główna w konkursie plastycznym na plakat promujący akcję „Czyste Starachowice  pod hasłem „Wiosenne Porządki” 

      - Monika Mazur – kl. III e

      Wyróżnienie : Weronika Majchrzak – kl. III c         

                                                                                              opiekun: p. E. Piechowska

I miejsce w klasyfikacji grupowej w imprezie zorganizowanej w ramach  Światowego Dnia Monitoringu Wód

   Drużyna w składzie: Marta  Michalska- kl. III e, Julia Dziurzyńska- kl III e,                          Maria Styczyńska-kl.  III d, Natalia Sar- kl II c                                                                  Indywidualnie: I miejsce – Maria Styczyńska –kl.III d
                                                                                                  opiekun: p. A. Godziemska

 I miejsce w  VI Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

     W kategorii j. angielskiego - Julia Dudek  - kl. I a

   II miejsce: Maja Adamiak – kl. I a
 

   I miejsce w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

    - Julia Kuna – kl. III d                                                      opiekun: p. U. Jędrzejczyk
 

   I miejsce w konkursie fotograficznym „Święta Barbara, patronka starachowickich górników i hutników” – praca na temat „Ślady górnictwa i hutnictwa w Starachowicach”

     - Jakub Różyc – kl. II e                                                    opiekun: ks. Mariusz Leszczyk
 

  I miejsce XII Międzyszkolnym Konkursie Literackim  „Moja szkoła, moje miasto, moja Mała Ojczyzna

    - Marcel Niwicki – kl. II c

  III miejsce:  Kacper Niwicki – kl. II c                                           opiekun: p. B. Rakowska

Wyróżnienie w kategorii proza: Julia Wojteczek – kl. II d           opiekun: p. A. Gęborek

Wyróżnienie w kategorii poezja:  Jagoda Blicharz - kl. I d           opiekun: p. B. Rakowska
 

  I miejsce w IX Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej

    -  Julia Dudek i Maja Adamiak
 

   I miejsce w konkursie fotograficznym „Bezpieczeństwo pracy w obiektywie

   - Karolina Rakowska – kl. III c                                                     opiekun: p. A. Dutkiewicz

 Wyróżnienie: Krzysztof Wysocki – kl. I f                                     opiekun: p. G. Maciąg
 

  II miejsce w konkursie fotograficznym „Najlepsze zdjęcie promujące szkołę”

  -  Anna Pawełczyk – kl. III a

Wyróżnienia: Beata Ożóg – kl. III a,  Dagmara Łyżwińska –kl. II e, Klaudia Cygan- kl. III a, Jakub Różyc – kl. II e, Zofia Kiełek – kl. I a                                 opiekun: p G. Maciąg.
 

  III miejsce w Turnieju Wiedzy o Starachowicach

   - Piotr Hilgert – kl. III d

  IV miejsce: Julia Kuna – kl. III d                                                   opiekun: p. E. Kornaś
 

Wyróżnienie w spotkaniu prozdrowotnym „Nie zamieniaj serca w twardy głaz”

  - występ teatralny: Weronika Majchrzak- kl. III c, Kornelia Ambroszczyk – kl. I f , Zuzanna Jamka – kl. I f,  Julia Kosmala- kl. I f, Natalia Lamparska – kl. I f , Patrycja Zarychta – kl. I f,  oraz Julia Dziurzyńska – kl. III e,  Julia Wojtowicz – kl. III e ( poezja)

                                                           opiekunowie; p. M. Różyc, p.D.Różycka-Więczasek
 

wyróżnienie w XVII Konkursie Ortograficznym o tytuł  mistrza ortografii  „Ortograficzny Tor Przeszkód”

   - Anna Zaczyńska – kl. III d                                             opiekun: p. T. Piórkowska
 

wyróżnienie w Wojewódzkich Zawodach Ratowniczych

  - Sylwia Klisiak, Daria Jakubowska, Martyna Gruszczyńska, Aleksandra Kozłowska-               kl III d                                                                                   opiekun: p. U. Jędrzejczyk
 

wyróżnienie w konkursie poetyckim Jan Paweł II – Patron Rodziny

   - Nina Stępień- kl. II e                                                       opiekun: p. A. Gęborek

 

Sukcesy sportowe

Na szczeblu województwa

  Laureatka 4 edycji konkursu „Siedmiu wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie – sportowcy 2015 roku”

   Tatiana Pluta – kl. III d

II miejsce w Półfinale w Piłce Siatkowej Chłopców     opiekun: p. M. Miśkiewicz

III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej Dziewcząt

                                                                                              opiekun: p. T. Sionek

XV miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

                                                                                              opiekun p. B. Miler

Na szczeblu powiatu

●   I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt   opiekun: p B. Miler
II miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt           opiekun: p. I. Kowalska
III miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców          opiekun: p. S. Czaja
IV miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców   opiekun: p. T . Wojtowicz

III miejsce drużynowo w Powiatowym Festiwalu Szachów im. Marii Kaczyńskiej

                                                                                              opiekun: p. S. Czaja  

IV miejsce w II etapie Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup

                                                                                              opiekun: p. T. Wójtowicz           

   I miejsce w  II Sportowym Turnieju  Profilaktycznym o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice                                                 opiekunowie: p T. Sionek , p. P. Niemczyński

  I miejsce w XI Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „Tom” w Kielcach

 

Na szczeblu miasta

 I miejsce w Miejskich Zawodach w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt

  Indywidualnie: I miejsce Weronika Wolańska  - kl. III b

                          II miejsce  Agnieszka Kiełek – kl III b
                                                                                                 opiekun: p I. Kowalska
 

  I miejsce I zespół i II miejsce II zespól w Miejskich Zawodach w Piłce Siatkowej Chłopców                                                                               opiekun: M. Miśkiewicz

  I miejsce w Miejskich Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

                                                                                               opiekun: p. T. Sionek

  I miejsce W Miejskich zawodach w Piłce Ręcznej Chłopców

                                                                                              opiekun: p S. Czaja

I miejsce I zespół, II miejsce II zespół , III miejsce III zespół i IV miejsce IV zespół w Otwartych Mistrzostwach Starachowic Trójek Siatkarskich

                                                                                              opiekun: p. M. Miśkiewicz       

I miejsce w II Sportowym Turnieju Profilaktycznym o Puchar Prezydenta Miasta Starachowic

                                                                          opiekunowie: p. T. Sionek, p. P. Niemczyński  

  I miejsce w VI Mikołajkowym Turnieju w Siatkówce Dziewcząt o Puchar KS „Czwórka”                                                                               opiekun: p. T. Sionek

  II miejsce w Miejskich Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt                                                                                                         opiekun: p. B. Miler

  II miejsce w Miejskich Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców                                                                                                         opiekun: p. T. Wojtowicz

  II miejsce Miejskich Zawodach w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

    Indywidualnie:  III miejsce Marcin Pacek – kl. II c   opiekun: p. S. Czaja

II miejsce W Miejskich zawodach w Koszykówce Chłopców   opiekun: p. P. Niemczyński

III miejsce  W Miejskich zawodach w Piłce Nożnej Chłopców  opiekun: p. T. Wojtowicz
 

III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Starachowic w Pływaniu

 Indywidualnie:

 I miejsce Julia Wójtowicz ( 50 m styl grzbietowy)

I miejsce Julia Wójtowicz – (50 m styl dowolny)

II miejsce Maciej Niewczas ( 50 m styl motylkowy)

II miejsce Bartłomiej Góźdź – (50 m styl grzbietowy

II miejsce Bartłomiej Góźdź – (50 m  styl dowolny)

III miejsce Maciej Niewczas ( 50 m styl grzbietowy)

II miejsce sztafeta chłopców  4× 50 m ( Maciej Niewczas, Konrad Kosterski, Adam Deroń, Bartłomiej Góźdź)                                                                        opiekun: p. T. Wójtowicz

  Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt  na dystansie 1000 m

   III miejsce Julita Spadło,

   VI  miejsce Julia Dziurzyńska,

   VII Tatiana Pluta

   VIII miejsce Nicola Szymańska,

   IX miejsce Małgorzata Kubiak

  I miejsce drużynowo                                                                     opiekun: p. B. Miler

Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców na dystansie 1500 m

    I miejsce Radek Klepacz

 III miejsce Jakub Dymiński,

 IV miejsce Marcel Jedliński,

 V miejsce Bartłomiej Góźdź,

 VI miejsce Dawid Bojara,

 IX miejsce Patryk Pocheć,

   I miejsce drużynowo                                                               opiekun: p. T. Wójtowicz

 

W roku szkolnym 2014/2015

stypendium w ramach „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego

- Wiktoria Pomorska – kl. II d

 

Na szczeblu międzynarodowym  

wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

- Natalia Sar – kl. I c                                                            

- Wojciech Szerszeń – kl. III c                                              opiekun: p. M. Długosz

 

 Na szczeblu ogólnopolskim

Statuetka w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Klasa z Klimatem” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie promowania działań ekologicznych w ramach projektu „Błękity Pakiet”

opiekunowie: p D. Różycka-Więczasek, p. B. Wąsala

Laureaci w konkursie „Multitest” organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej

w kategorii klas drugich: I miejsce - Wiktoria Pomorska – kl. II d

opiekun: p. A. Bernatowicz

w kategorii klas pierwszych: I miejsce - Julian Przemyski – kl. I f

opiekun: p. A. Banaczkowska-Babula

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej organizowanej przez firmę „Olimpus”

- Julia Kuna – kl. II d opiekun: p. T. Piórkowska

- X miejsce: Wojciech Szerszeń – kl. III c opiekun: p. A. Gęborek

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki organizowanej przez firmę „Olimpus”

w kategorii klas pierwszych: Julian Przemyski – kl. I f opiekun: p. B. Wąsala

w kategorii klas drugich : Martyna Gruszczyńska – kl II d opiekun: p. B. Lipiec

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez firmę „Olimpus

   w kategorii klas trzecich: Wojciech Szerszeń – kl. III c

   w kategorii klas pierwszych: Julian Przemyski – kl. I f                                                                                                                              opiekun: p. A. Godziemska

 

Na szczeblu województwa

Laureat ogólnopolskiego Konkursu „Ekologia w moim domu” w kategorii „Praca Badawcza”

  - Julian Przemyski – kl. I f                                      opiekun: p. D. Różycka-Więczasek

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Galileo”

  - Wojciech Szerszeń – kl. III c                                            opiekun: p. L. Wolszczak

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego „Galileo”

  - Patrycja Jakubowska- kl. III e

  - Paulina Kułaga – kl. III e

  - Aleksandra Antoszewska – kl. III b

  - Patrycja Rojek – kl. II c                                                    opiekun: p. M. Grudniewska

Honorowe wyróżnienie (udział w wystawie pokonkursowej) w konkursie „Muzyka w szarości”

   - Natalia Derlecka – kl. III b

   -Aleksandra Antoszewska – kl. III b                                 opiekun: p. E. Piechowska

I miejsce w XXI edycji przyrodniczego konkursu literackiego pt. „Przyroda Moja Miłość”

- Agata Bobkiewicz – kl. III e

Wyróżnienie: Karolina Rakowska – kl. II c opiekun: p. M. Różyc

I miejsce w konkursie fotograficznym „Walory Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w obiektywie

- Beata Ożóg –kl. II a opiekunowie p. M. Różyc, p. G. Maciąg

I miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Matrioszka”

   - Karolina Rakowska – kl. II c                                                      opiekun: p. H. Szwed

  III miejsce w XXVIII Konkursie przyrodniczym „Mój las”

    - Maria Styczyńska – kl. II d                                                        opiekun: p. M. Różyc

  Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Młodzi przeciwko złu”

    - Eliza Sikora – kl. III c                                                                opiekun: p. E. Piechowska

  Wyróżnienie w III Artystycznych Spotkaniach z Przyrodą „Świętokrzyskie jakie cudne”

    - Jakub Różyc – kl. I e                               opiekunowie: p. M. Różyc, p. G. Maciąg              

 

Konkursy przedmiotowe:

Na szczeblu województwa

Laureat XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

    - Dominik Tamiołło – kl. III e                                                       opiekun: p. A. Pachocka

  Laureat XIII Wojewódzkiego  Konkursu Fizycznego

   - Wojciech Szerszeń – kl. III c                                                      opiekun: p. L. Wolszczak

Finalista  XIII  Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

   - Wojciech Szerszeń – kl. III c                                                      opiekun: p. A. Godziemska

Finalistka XII Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

  - Katarzyna Bidzińska – kl. III a                                                    opiekun: p. T. Piórkowska

 Język rosyjski:

 - Katarzyna Sałek – kl. III d                                                                  opiekun: p. H. Szwed   

 

  II etap  konkursów przedmiotowych:

 Język Angielski:

 70 m.  Artur Pastuszka – kl. III e                                                   

182 m. Dominik Tamioło – kl. III e                                                  opiekun: p. I.  Raczyńska

  Biologia:  

  277 m. Wojciech Szerszeń – kl. III c                                             

 300 m. Bartosz Młynarski – kl. III c                                                      opiekun: p. M. Różyc

 Język niemiecki:

 109 m.  Aleksander Juda – kl. III a

 176 m   Aleksandra Jagiełło- kl. III a                                              opiekun: p. H. Szwed

 Historia 

45 m.  Patrycja Serwicka – kl. III a

84 m . Katarzyna Bidzińska – kl. III a                                             opiekun: p. M. Kasprzyk

 Język polski

87 m. Katarzyna Bidzińska – kl. III a                                                         

117 m. Aleksandra Jagiełło – kl. III a                                              opiekun; p. T. Piórkowska

454 m. Anna Bożek  - kl. III f                                                          opiekun: p. M.Grudniewska

 Chemia

 19 m. Wojciech Szerszeń – kl. III c  

 73. m. Wojciech Tarczoń – kl. III c                                                 opiekun; p. A. Godziemska  
 
Informatyka

 7 m. Dominik Tamiołło – kl. III e                                                    opiekun: p. A. Pachocka

 Geografia

 103 m. Emanuel Wolszczak -  kl.III e

 127 m. Wojciech Szerszeń -  kl. III c

 133 m. Artur Pastuszka - kl  III e                                                    opiekun: p. A. Bernatowicz  

Język rosyjski

 30 m. Katarzyna Sałek – kl. III d    

 53 m. Emilia Lisowska – kl III d                                                     opiekun: p. H. Szwed

 Fizyka

 16 m. Wojciech Szerszeń – kl. III c

 113 m. Emanuel Wolszczak – kl. III e                                            opiekun: p. L. Wolszczak

Matematyka

141 m. Łukasz Gregorczyk –kl III c

71 m.. Wojciech Szerszeń – kl. III c                                                 opiekun: p. M. Długosz

 

 

Na szczeblu rejonu

III miejsce w konkursie plastycznym „W Malinowym Chruśniku”

- Anna Zaczyńska – kl. II d

Wyróżnienie: Aleksandra Antoszewska – kl. III b opiekun: p. E. Piechowska

III miejsce w XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

- Wiktoria Kwiecień – kl. III a opiekun: p. M. Różyc
 

Nominacja do eliminacji wojewódzkich w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej

- Natalia Sar kl. I c opiekun: p. B. Rakowska

Na szczeblu powiatu
 

 ►I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pt. „ Z przyrodą Za Pan Brat”

    - Artur Pastuszka – kl. III e

    II miejsce: Wojciech Szerszeń-kl. III c                opiekunowie:

                                                                                   p. A. Godziemska, p. M. Różyc

I miejsce w IX edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego

     - Adam Ryski – kl. II e                                                                opiekun: p. J. Kułaga

 Wyróżnienie: Małgorzata Myszka -   kl. II c                                  opiekun: p. A. Pachocka

                          Dariusz Gonciarz – kl. II f                                      opiekun: p. J. Kułaga

laureat konkursu na film prozdrowotny  pt. „Korzystając ze zdrowej żywności tworzymy zdrowe dania” w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”

   - Adam Ryski – kl. II e                                                                  opiekun: p. M. Różyc

laureaci XIII Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Fenomen Gimnazjum”

   - Adam Ryski – kl. II e

   - Jakub Zatorski – kl. II e                            opiekunowie: p. A. Godziemska, 

                                    p. A. Jakubowska, p. L. Wolszczak, p. M .Różyc, p. A. Bernatowicz

IV miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   - Adrian Ogórek – kl. III c                                                         opiekun: p. U. Jędrzejczyk

  II miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

   - Nina Stępień-kl. I e                                                                     opiekun: p. R. Kurek

wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym pt. „ I wojna światowa w regionie świętokrzyskim”

   - Aleksandra Jagiełło – kl. III a                                                     opiekun : p. M. Kasprzyk

Wyróżnienie grupowe w Międzyszkolnych Zawodach Ratowniczych

                                                                       opiekunowie: p. U. Jędrzejczyk, p. M. Różyc

Wyróżnienie w XII Powiatowym Przeglądzie Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon Wiosenny 2015”

   - Bartosz Młynarski – kl. III c                                                       opiekun: p. M. Piechowska

Wyróżnienie w konkursie „10  przykazań leśnych”      

     Uczestnicy: aktorzy Teatrzyku „Henryczek”  Julia Wojteczek, Adrian  Krawczykowski, Olga Gąsior, Patryk Wójcik, Małgosia Operacz, Dawid Kwiecień, Klaudia Płusa, Julia Opozda                                                                   opiekunowie:  p. J. Pomorska                                                                                  p. M. Różyc, p. D. Różycka –Więczasek

 

Na szczeblu miasta

Laureat X Starachowickiego Konkursu Twórczości Literackiej pt. „ Rodzino, stań się tym, czym jesteś”

- Kacper Niwicki – kl. I c opiekun: p. B. Rakowska

Wyróżnienie: Marcel Niwicki – kl. I c, Sandra Kardas – kl. I b opiekun: p. T. Piórkowska

Laureatka XX Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

- Nina Stępień –kl. I e

Wyróżnienie: Natalia Sar – kl. I c opiekun: p. R. Kurek
 

I miejsce w akcji zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Monitoringu Wód

W klasyfikacji indywidualnej: I miejsce -Wojciech Szerszeń – kl. III c

III miejsce – Artur Pastuszka - kl. III e                                     opiekun: A.Godziemska

I miejsce w XVI Konkursie Ortograficznym „Ortograficzny tor przeszkód” o tytuł Mistrza Ortografii

  - Paulina Kułaga kl. III e                                                    opiekun: p. M. Grudniewska     

II miejsce w konkursie na prezentacje multimedialną realizowanego w ramach projektu „Wielka Wojna nad Kamienną

Katarzyna Bidzińska – kl. III a

III miejsce: Aleksandra Jagiełło- kl. III a

Wyróżnienie: Wojciech Tarczoń – kl. III c opiekun: p. M. Kasprzyk

Wyróżnienie: Adam Ryski – kl. II e opiekun: p. K. Głowacki

III miejsce w GRZE Miejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowanej podczas Pasażu Wierzbickiego

Drużyna w składzie : Beata Ożóg, Julia Kolczuga, Julia Młynarczyk, Anna Pawełczyk, Klaudia Cygan – kl. II a

opiekun: p. M. Śledziowski

V miejsce drużyna w składzie: Kornelia Kustra, Weronika Majchrzak, Patrycja Rojek, Piotr Kuś, Marcel Jedliński – kl. II c opiekun: p. M. Wierzbicka

wyróżnienie grupowe w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS „Żyj z całych sił” (zespół w składzie: A Bobkiewicz – kl. III e, P. Kułaga -kl.III e, U.Marciniak- kl. III e, J.Dziurzyńska -kl II e, M. Michalska - kl. II e, A, Karkoszka - kl II e, K. Szymańska -kl. II e) opiekunowie: p. M. Różyc, p. D. Różycka –Więczasek

 

Sukcesy sportowe

Na szczeblu powiatu

III miejsce W Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

opiekun: p. B. Miler

III miejsce w Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

opiekun: p. T. Wojtowicz

Na szczeblu miasta

I miejsce w Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

opiekun: p. B. Miler

I Miejsce w zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

opiekun. p. T. Wójtowicz

I miejsce w Zawodach w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – indywidualnie

I , II m. opiekun: p. I. Kowalska

I miejsce w Zawodach w Koszykówce Chłopców opiekun: p. P. Niemczyński

II miejsce w Zawodach w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców – indywidualnie II, VI m

opiekun: p. S. Czaja

II miejsce w Zawodach w Koszykówce Dziewcząt opiekun: p. P. Niemczyński
 

II miejsce w V Turnieju Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar „KS Czwórka” opiekun: p. T. Sionek

VII miejsce w Otwartych Mistrzostwach Starachowic w Siatkówce

opiekun: p. M. Miśkiewicz


   

Sukcesy szkoły w roku szkolnym 2013/2014 i wcześniejsze lata

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne szkołyStarachowice w internecie

2006 Copyright by Joanna Kułaga

Kontakt e-mail: sekretariat@gimnazjumnr3.pl